FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z usług biura Grakon?

Specjalizujemy się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Ale każdy Klient jest u nas mile widziany. Zapraszamy duże przedsiębiorstwa, korporacje z wieloma oddziałami i osoby prywatne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Z każdym Klientem ustalamy indywidualne warunki współpracy.

Kiedy mogę rozpocząć współpracę z Grakonem?

W każdym momencie. Nie musisz czekać na koniec roku kalendarzowego. Konieczne jest jednak przekazanie nam całości dokumentacji z poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Jak wygląda kontakt z Grakonem po rozpoczęciu współpracy?

Każdy Klient ma zapewniony bezpośredni kontakt z pracownikami biura. Dbamy o stałą komunikację i dajemy wsparcie w razie wątpliwości. Wolisz korespondencje e-mail, rozmowę telefoniczną czy spotkanie w biurze? Ty decydujesz, jak będziemy się kontaktować.

Czy Grakon będzie kontaktować się z urzędami w imieniu mojej firmy?

Po nawiązaniu współpracy z Grakonem, udzielasz nam odpowiednich pełnomocnictw do kontaktu z urzędami, m.in. z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu będziemy w stanie działać w imieniu Twojej firmy. Załatwimy za Ciebie wszystkie sprawy urzędowe, co pozwoli Tobie zaoszczędzić cenny czas i skupić się na głównych celach Twojej działalności.

Ile kosztują usługi Biura Rachunkowego?

To zależy. Koszty obsługi dla każdego Klienta ustalany indywidualnie. Ponieważ każdy Klient ma swoje unikalne potrzeby, nasze podejście jest spersonalizowane. Zanim rozpoczniemy współpracę, zawsze pytamy o potrzeby Klienta i profil działalności firmy. Dzięki temu ustalamy dokładny zakres obsługi.

Czy możliwa jest obsługa zdalna?

Tak. Wielu naszych klientów decyduje się na zdalną formę komunikacji. Wówczas odległość nie ma znaczenia. Wszystkie dokumenty potrzebne do rozliczeń Klienci mogą przekazywać online lub pocztą. Elektroniczny przekaz następuje za pomocą naszej wewnętrznej platformy.

Kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy księgowe?

Dbamy o Twoje poczucie bezpieczeństwa. Cenimy zaufanie, jakim jesteśmy obdarowani od lat. Dlatego odpowiedzialność za ewentualne błędy ponosi Grakon. Nasze biuro rachunkowe jest ubezpieczone w zakresie OC.

Gdzie znajduje się Grakon?

Pracujemy w pięknej kamienicy na poznańskich Jeżycach na ulicy Jackowskiego 9. To tu zazwyczaj spotykamy się z naszymi Klientami. Zapraszamy również Ciebie. Chodzą słuchy na mieście, że nasza kawa nie ma sobie równych.

Co zyskam ze współpracy z biura rachunkowego GRAKON?

Dajemy Tobie gwarancję, że sprawy finansowo-księgowe i kadrowo-płacowe Twojej firmy będą prowadzone profesjonalnie, rzetelnie i odpowiedzialnie. A co jeszcze zyskasz?

Twoja księgowość pod kontrolą?
To proste!

Skontaktuj się z nami
biuro@grakon.com.pl